SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE ÇEVRE

Sürdürülebilirlik kelime anlamı olarak çeşitlilik ve üretkenliğin devamlılığı sağlanırken, daimi olabilme yeteneğini korumak olarak tanımlanır. Yıllarca süren devamlılığın yanı sıra hedeflere ve amaçlara ulaşmada da doğru yolların ve kaynakların kullanılması demektir.

Medcem ailesi, günümüzdeki büyüme ve kalkınmanın, gelecek kuşakların yaşamlarını ve kaynaklarını tehlikeye atmayan bir perspektif ile düzenlenmesi için üzerine düşen görevlerin farkındadır. Medcem, süreçlerinde tüm yaşam döngüsünü bir bütün olarak düşünmektedir. Bu yaşam döngüsünü oluşturan küresel sistemi, ekolojiyi, ekonomiyi ve enerjiyi korumak için hem toplumsal hem de fiziksel bir vizyon oluşturan Medcem, bütün Grup şirketleri ve çalışanları olarak bu sürdürülebilirlik vizyonunu, yatırımlarında ve süreçlerinde bir öncelik olarak benimsemiştir.

Sürekli iyileştirme yaklaşımıyla uygulanan süreçlerimiz;

ATIK YÖNETİMİ

İş modelimizi; müşterilerimize ekonomik olarak erişilebilir, güvenilir ve çevreci ürünler sunmak üzerine kurguluyoruz.

Bu kapsamda, üretiminde karbon ve su ayak izi en düşük olan ürünleri müşterilerle buluşturuyoruz.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İLE MÜCADELE

Medcem Global olarak insana ve çevreye saygılı firmalardan ürün ve hizmet tedarik etmek sürdürülebilirlik yaklaşımımızın temelini oluşturmaktadır.
Yapı malzemeleri sektörünün öncü oyuncusu olarak , paydaşlarımızla birlikte tüm süreçlerin insana ve çevreye saygılı şekilde yürütülmesi yönünde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

© 2022 All Rights Reserved.